Miód z propolisem 400g

Miód z propolisem 400g

Cena: 30 PLN
Ilość sztuk: 

Miód wielokwiatowy + wyciąg z propolisu = podwyższona odporność przeciwko wirusom!

 

Miód bardzo antybiotyczny o balsamicznym, propolisowym smaku. Oprócz właściwości typowych dla miodu wielokwiatowego, zawiera cenne substancje kitu pszczelego.

Propolis, czyli kit pszczeli w medycynie ludowej od dawna był stosowany jako środek bakteriobójczy, przeciwwirusowy i przeciwgrzybiczny.

 

Propolis produkowany jest przez pszczoły z żywicy pąków drzew. Posiada on wiele cennych właściwości, które są szeroko wykorzystywane. Propolis zawiera kilkaset związków chemicznych, w tym m.in.: flawonoidy, kwasy fenolowe, kwasy tłuszczowe, kwasy aromatyczne, estry oraz sterole, terpeny i kumaryny. Te substancje sprawiają, że propolis ma zdolność niszczenia i blokowania różnych bakterii, grzybów, wirusów oraz pierwotniaków.

 

Propolis znalazł zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu przeziębień i grypy. Wiele bakterii wykazuje wrażliwość na działanie propolisu. Wykazano, że kit pszczeli blokuje rozwój szczepów bakteryjnych odpornych na antybiotyki.

 

Uwaga: miodu nie mogą spożywać osoby uczulone na propolis. W celu sprawdzenia należy posmarować niewielką ilością miodu skórę na przedramieniu i odczekać kilka minut. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie, opuchlizna) nie należy spożywać produktu.


OSTATNIO PRZEGLĄDANE PRODUKTY

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.